Vuçiq: Pajtohem me Isa Mustafën, më pëlqeu qëndrimi i LDK-Së!
Rajoni dhe Politika

Vuçiq: Pajtohem me Isa Mustafën, më pëlqeu qëndrimi i LDK-Së!

12.Jan.2019 15:29
0

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump.

Sipas presidentit serb, qëndrimi i LDK-së është pozitiv.

“Ne jemi duke pritur një vendim nga shqiptarët. Tani mendoj se është më e lehtë pas deklaratave të LDK-së. Sipas hulumtimeve, LDK është partia më e fuqishme dhe kjo jep lehtësi për një vendim” ka thënë Vuçiq, shkruan Indeksonline.

 Presidentit serb i ka pëlqyer më shumë qëndrimi i Isa Mustafës lidhur me heqjen e taksës.

Isa Mustafa tha dje në një konferencë se është papërgjegjësi politike e Qeverisë e cila ka vendosur ti rrisë masat me taksën 100% për produktet e Serbisë e që është veprim që tregon jo konsideratë ndaj letrës së Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kontrabanda në veri: Dëshmi se si shitësit e dyqaneve i marrin paratë për policinë
Protestat në Serbi, Vuçiç si Rama merr rolin e patriotit dhe sulmon organizatorët dhe mediat
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration