Van Dijku pritet të bëhet mbrojtësi më i paguar në botë
Sport

Van Dijku pritet të bëhet mbrojtësi më i paguar në botë

29.Feb.2020 07:27
0

Suksesi i Liverpoolit brenda dhe jashtë fushës, po i sjell skuadrës fitime të mëdha financiare, duke e barazuar klubin me skuadrat e mëdha të futbollit botëror.

Kjo i jep mundësinë skuadrës që superyjet si Mo Salah apo Sadio Mane t’i bëjë ndër më të paguarit në botë, e këtu pritet të hyjë edhe qendërmbrojtësi Van Dijk, transmeton KTV.

Për të larguar interesimin e skuadrave të mëdha, drejtuesit e Liverpoolit, pas rritjeve rekorde të financave, do t’u rritin rrogat edhe top-lojtarëve.

Liverpooli është skuadra e tretë në Angli për rrogat e mëdha, ndërsa kjo mund të ndryshojë pasi klubi ka synim që holandezit Van Dijk t’ia rritë rrogën me kontratën e re gjatë verës, për ta bërë atë mbrojtësin më të paguar në botë.

Edhe trajneri Jurgen Klopp ka vazhduar kontratën e re, me drejtuesit e klubit që kanë shuar për momentin interesimin e skuadrave të tjera për njerëzit kryesorë të suksesit të Liverpoolit.

Kurti për Euronews: Shkëmbimet territoriale janë recetë për konflikte të reja
Një gjeneratë tjetër me shumë potencial e futbollistëve shqiptarë në Zvicër
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration