Arifi: Të jemi më proaktiv ndaj qeverisë në Beograd
Lugina

Arifi: Të jemi më proaktiv ndaj qeverisë në Beograd

07.Aug.2018 11:45
0
Kryetari i Alternativës për Ndryshim në Preshevë, Shqiprim Arifi gjatë një bisede për gazetën "politika" të Beogradit ka thënë se zgjedhjet e 24 Dhjetorit janë mundësi që përmes votës së qytetarëve të dërgojë në pension elitën politike që për 27 vjet e ka mbajtë pengë Preshevën.

Ai u shpreh se shqiptarët nuk duhet vetëm  të kritikojnë për shkak se janë të paknaqur me shtetin e Serbisë por duhet të jenë më proaktiv dhe të kërkojnë atë çka i takon, transmeton Titulli.com.

“Ne duhet të trokasin në dyert e qeverisë. Qytetarët tonë dëshirojnë ti pranohen diplomat ata duan të punësohen dhe të kenë ku të shetisin fëmijët e tyre në park”, theksoi mes tjerash Arifi.

Sipas tij Alternativa për Ndryshim ka një program politik në të cilën shtyllë kryesore janë të rinjtë./Titulli.com/

Ky është linku i intervistës së plotë: 

Premiera "Maratonistët" hapën festivalin "Ditët e Komedisë Shqiptare "“Presheva 2017
Maliqi: Ndërrimi i territoreve "Veriut i Kosovës" me Luginën e Preshevës i mundshëm?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration