Të dhënat zyrtare në Serbi, 11 të vdekur dhe 396 raste të reja me COVID-19
Rajoni dhe Politika

Të dhënat zyrtare në Serbi, 11 të vdekur dhe 396 raste të reja me COVID-19

20.Jul.2020 09:07
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 11 persona si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ndërsa janë shënuar 396 raste të reja me virus nga gjithsej 7.955 testet e realizuara, transmeton Titulli.com.

Të dhënat zyrtare thonë se numri i personave të hospitalizuar me COVID-19 është 4.735, prej të cilëve 187 janë në respiratorë.

Deri më tani nga koronavirusi në Serbi kanë humbur jetën 472.

Numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara është 20.894, ndërsa janë testuar gjithsej 550.091 persona.

Historiku i dialogut teknik Kosovë-Serbi, çfarë u arrit në bisedimet teknike?
Trajkoviq: Qeverisja etnike shqiptare në Bujanoc dhe dëbimi i serbëve me dijen e Vuçiqit?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration