Tahiri: Nuk mjafton vetëm shkarkimi i Kurtit
Rajoni dhe Politika

Tahiri: Nuk mjafton vetëm shkarkimi i Kurtit

29.Mar.2020 19:29
0

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kritikuar Qeverinë Kurti për shkarkimin e Bordit të QKUK-së.

Sipas tij, kjo është vetëdija më e ultë politike e institucionale që mund ta ketë për tipar një qeveri në ikje.

“Për muaj e javë tashmë qytetarët e Kosovës e kanë pasur referencë Naser Ramadanin, si këshillim e siguri për ruajtjen e shëndetit në këtë kohë pandemie, ndërsa Albin Kurti e shkarkon nga detyra për ta zëvendësuar e shkretuar me militantë të shkretë. Kështu, qeveria në ikje e Albin Kurtit, menaxhimin e pandemisë po e bën në mënyrën e duhur, duke shkarkuar profesionistët e duke emëruar militantët. Nga “miti i ç’kapjes” në realitetin e kapjes vulgare e të shëmtuar, shpërblim për militantët e degradim për institucionet. I pa këndellur nga dezertimi që ia shkaktoi vetës, në ditët e fundit të tij në zyre po e tregon formulën absurde të degradimit të vendimmarrjes që i takon një kryeministri”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Tahiri tutje ka shtuar se, “për këtë kryeministër të shkarkuar, nuk mjafton vetëm shkarkimi por edhe zëvendësimi sa më parë i tij, sepse tash kur s’mund të bëjë më dëmet e mëdha, ka filluar të dëmtojë pa fije kontrolli”.

Ministrija Bajrami u bën thirrje fëmijëve shqiptarë të Luginës të përdorin platformat e Kosovës për mësim online
Kurti kërkon që zgjedhjet të mbahen pasi të mbarojë pandemia
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration