Shkëlzen Halimi boton vëllimin me tregim Mona Liza
Rajoni dhe Politika

Shkëlzen Halimi boton vëllimin me tregim Mona Liza

27.Jun.2020 10:40
0

Shkrimtari, Shkëlzen Halimi, së fundi na vjen edhe me një botim të ri, përkatësisht me vëllimin e tregimeve të titulluar MONA LIZA. 

Autori që moti ka dëshmuar se proza e tij është mjaft specifike, sidomos për shkak se rrëfimi i tij zakonisht përvijohet midis reales dhe fantastikës, një shprehje kjo letrare mjaftë sfiduese për çdo krijues.

Pothuaj në të gjitha tregimet e këtij libri ngjarjet e jashtëzakonshme ndodhin në një ambient të zakonshëm.

 Në disa nga tregimet e këtij libri, objekt narracioni bëhen edhe legjendat shqiptare, të cilat janë burim i pashtershëm frymëzimi. Nëntëmbëdhjetë tregimet e këtij libri janë një lëndë e mjaftueshme për ta ndjerë bukurinë e rrëfimit. 

Pikërisht kjo ka bërë që Shkëlzen Halimi të jetë prezent në disa antologji të tregimit në hapësirat shqiptare, por edhe jashtë saj.

Tani iPhone juaj do t’ju tregojë nëse Facebook ose ndonjë aplikacion tjetër po ju spiunon në mikrofonin tuaj
Macroni dhe Putini diskutojnë për situatën në Ballkan
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration