Secili që hyn në Gjermani do të testohet për koronavirus
Rajoni dhe Politika

Secili që hyn në Gjermani do të testohet për koronavirus

28.Jul.2020 07:57
0

Personat që hyjnë në Gjermani nga vendet me rrezik të lartë, përfshirë Kosovën, do të duhet që t’i nënshtrohen testimit për koronavirus.

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ua ka thënë këtë ministrave të Shëndetësisë të 16 landeve gjermane.

“Duhet ta parandalojmë infeksionet prej atyre që hyjnë në Gjermani dhe krijojnë zinxhirë të rinj infeksionesh. Prandaj, do të urdhëroj testim të detyrueshëm të të gjithë atyre që vijnë nga vendet me rrezik të lartë. Kjo shërben për t’i mbrojtur të gjithë qytetarët”, ka thënë Spahn.

Rexhepi i reagon kryetarit të komunës Arifit: PVD të mos heshtë, besnik votuesve e jo qeverisjes?
Paralajmërohen masa të reja kundër përhapjes së Covid-19 në Kosovë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration