Sancho, i shtrenjtë për Chelsean
Sport

Sancho, i shtrenjtë për Chelsean

15.Feb.2020 08:11
0

Chelsea ka shprehur interesim ta ketë në radhët e tyre sulmuesin e talentuar të Dortmundit, Sancho, transmeton KTV.

Por, te skuadra angleze nuk janë të interesuar të shpenzojnë 120 milionë euro për futbollistin e Anglisë.

Synimi i tyre është që ta transferojnë me një çmim më të ulët, por Dortmundi insiston se vlera e tij është reale.

Për Sanchon interesim kanë shprehur edhe shumë skuadra të mëdha në Angli, Spanjë dhe Itali.

19-vjeçari këtë edicion në të gjitha garat ka shënuar 15 gola dhe ka kontribuuar me 17 asistime.

Pjesë e Dortmundit është që nga viti 2017, derisa ka kontratë deri në vitin 2022.

Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve
Detaje nga paneli me dyer të mbyllura në Mynih: Ballkani Perëndimor dhe pritshmëritë nga BE (foto)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration