Risi, Volkswagen prezanton supermakinën e re
Shkencë dhe teknologji

Risi, Volkswagen prezanton supermakinën e re

14.Feb.2020 10:11
0

Është bërër e ditur se modeli më i ri i Volkswagen Arteonit, Shooting Brake, është bërë publike për herë të parë gjatë testimit.

Ky model fillimisht është prezantuar në 2018-ën, ndërsa modeli final i tij pritet të zbulohet zyrtarisht gjatë këtij viti, transmeton Koha.net.

Po ashtu thuhet se Arteon Shooting Brake është identik me modelin Saloon nga para, ndërsa nga pas është karavan, me drita të reja të përditësuara.

Në 2017-ën shefat nga Volkswageni thoshin se Arteoni i ri do të ishte më i madh e me motor më të fuqishëm, me gjashtë cilindra, megjithatë ky model duket të jetë më ekonomik, e pritet të përdorë motorin hibrid me 215 kuajfuqi, ashtu sikurse Skoda Superb iV.

Vargu tjetër i motorëve të Arteonit do të jenë të njëjtë sikurse me modelin Estate. /Albinfo.ch.

 

Image result for Volkswagen Arteon, Shooting Brake

 

Image result for Volkswagen Arteon, Shooting Brake

​Më 15 qershor do të publikohet dokumentari kushtuar aktorit Bekim Fehmiu
Gjashtë çajrat e duhur për ta shëruar gripin dhe të ftohtin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration