Rikonstruktohet momenti i aksidentit tragjik në Kroaci (VIDEO)
Rajoni dhe Politika

Rikonstruktohet momenti i aksidentit tragjik në Kroaci (VIDEO)

26.Jul.2021 07:28
0

Bazuar në informacionet e marra nga autoritetet policore, mediumi kroat, “Dnevnik”, ka rikonstruktuar momentin e aksidentit të autobusit të linjës Frankfurt-Prishtinë, ku humbën jetën 10 persona dhe u lënduan rreth 45 të tjerë.

Sipas ilustrimit që mediumi i ka bërë, vozitësi i autobusit po lëvizte në korsinë jugore, në drejtim të Lipovacit, në kilometrin e 211-të, kur humbi drejtimin dhe doli nga rruga.

"Pasi kaloi në zonën me bar, autobusi i pasagjerëve u rrotullua anash”, thuhet nga Dvevnik. 

VIDEO

Miftar Hasani, veprimtar e humanist i Malësisë së Bujanocit
Publikohet ilahia "Oj Lugina jem", pasqyron gjendjen e largimit të rinisë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration