Receta me kastravec dhe hudhra për ata që kanë shtypje të lartë të gjakut
Trupi dhe shëndeti

Receta me kastravec dhe hudhra për ata që kanë shtypje të lartë të gjakut

19.Jun.2019 08:48
0

Madje, vetëm në SHBA 100 milionë njerëz vuajnë nga kjo gjendje shëndetësore.

Megjithëse ekzistojnë medikamente për rregullimin e nivelit të shtypjes së gjakut, metodat natyrale dalin të jenë frytdhënëse gjithashtu.

Një ndër to është edhe konsumimi i sallatës me kastravec dhe hudhër, recetën e së cilës mund ta gjeni më poshtë.

Përbërësit:

– Disa lugë ujë
– 1 kastravec
– 3 karafila hudhër
– 1/2-ta e lugës së gjellës uthull molle

Udhëzimet:

Së pari ju duhet të qëroni dhe të shtypni hudhrën nëpërmjet anëve të thikës.

Pastaj, lajeni kastravecin dhe prejeni në pjesë të vogla. Më pas hidhni hudhrën dhe përziejeni në një tas të madh.

Pas kësaj, ju mund të vendosni ujë dhe uthull të mollës në përzierje.

Llokoçisni mirë dhe përdorni disa gjethe nenexhiku për dekorim.

Cakaj: Koha penalizoi Shqipërinë, shtyrja e negociatave nuk është lajm inkurajues
Kina konfirmon mbështetjen ndaj Serbisë: Nuk e njohim Kosovën, do ta kundërshtojmë në INTERPOL
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration