Real Madridi triumfon në “Clasico”, rikthehet në krye
Sport

Real Madridi triumfon në “Clasico”, rikthehet në krye

02.Mar.2020 08:55
0

Real Madridi ka triumfuar në mbrëmjen e sotme ndaj Barcelonës në “Santiago Bernabeu” me rezultatin 2:0, duke u kthyer në krye të renditjes në La Liga.

Vinicius Junior (71’) dhe Mariano Diaz (90+3’) shënuan golat për skuadrën madrilene.

Real Madridi pas 26 xhirove në La Liga kryeson me 56 pikë, një më tepër se Barcelona që zë vendin e dytë. Sevilla është në vend të tretë me 46 pikë.

Vinicius u bë lojtari më i ri në shekullin e XXI që ka shënuar gol në një Clasico në La Liga, duke e kaluar rekordin e Lionel Messit.

Ai shënoi nga afërsia, ndërsa gjuajtja e tij u devijua nga Gerard Pique.

Mariano Diaz vulosi fitoren e Realit me një gol të shënuar në minutën e 93-të. Diaz shënoi vetëm 50 sekonda pasi u inkuadrua në vend të Karim Benzemas.  

Image

 

 

Vuçiq: Pa heqjen e plotë të taksës nuk ka vazhdim të dialogut
Shqiptari nga Presheva tentoi të përdhunoi një serbe nga Leskoci, policia arreston?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration