Paris SG do të ‘luftojë’ me Barcelonën për Antoine Griezmann
Sport

Paris SG do të ‘luftojë’ me Barcelonën për Antoine Griezmann

16.May.2019 12:57
0
Skuadra e Paris SG njofton se u takua me përfaqësuesit e Antoine Griezmann – përderisa milionerët po kërkojnë që ta mposhtin Barcelonën në këtë aspekt.
 
Sulmuesi ditë më parë ka konfirmuar se zyrtarisht do të largohet nga skuadra e Atleticos – ku ishte për plotë pesë vite pjesë e saj, shkruan GazetaBlic.Barcelona ka qenë favoriti i gjatë për të nënshkruar me fituesin e Kupës së Botës me Francën – megjithëse interesi i tyre u dobësua pasi Griezmann publikisht i fshihte ato duke zgjedhur të qëndronte me Atleticon.
 
‘L’Equipe’ raporton se Barcelona do të përballen me kundërshtar të ashpër nga PSG – ku thuhet se kampionët e Ligës 1 u takuan me përfaqësuesit e tij javën e kaluar.
 
Klauzola minimale e lirimit të Griezmann do të bjerë në 120 milionë euro më 1 korrik – me të cilën Barcelona dhe PSG mendohet të jenë të gatshëm të paguajnë për të.
10 shtetet më të vogla në botë
City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration