Nga 3 janari hyrja në Kosovë vetëm me dy doza, vaksinimi i mundshëm edhe tek Dheu i Bardhë
Rajoni dhe Politika

Nga 3 janari hyrja në Kosovë vetëm me dy doza, vaksinimi i mundshëm edhe tek Dheu i Bardhë

01.Dec.2021 07:40
0

Në masat e reja anti-COVID të Qeverisë së Kosovës, gjithë personat që hyjnë në Kosovë nga 3 janari e tutje duhet të kenë dëshminë e vaksinimit me dy doza. 

Deri në atë datë, personat që hyjnë në Kosovë lejohen me dëshmi vaksinimi me dy doza, apo të kenë një dozë të vaksinës së bashku me testin PCR jo më të vjetër se 48 orë apo një dozë të vaksinës së bashku me dëshminë se e ka kaluar COVID-19.

Gjithë shtetasve që hyjnë në Kosovë si dhe personave me lejeqëndrim të përkohshëm apo përhershëm, u jepet mundësia të vaksinohen nga ekipet mobile në aeroportin “Adem Jashari” si dhe në pikat kufitare në Vërmicë, Merdare, Dheu i Bardhë dhe Han të Elezit.

Kush dhe pse po protestohet në Serbi?
Zyra për të Rinj në Bujanoc organizon turnir në futboll të vogël
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration