Në  Serbi regjistrohen 81 raste të reja me COVID-19
Rajoni dhe Politika

Në Serbi regjistrohen 81 raste të reja me COVID-19

24.Sep.2020 07:48
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 81 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) ndërsa një person ka vdekur.

Deri më sot janë hospitalizuar 315 persona ndërsa në respiratorë janë 22 pacientë.

Nga dje janë testuar 7.466 persona, prej të cilëve 81 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Të dhënat zyrtare tregojnë se numri i përgjithshëm i të vdekurve është 744.

Nga fillimi i pandemisë janë testuar 1.092.359 persona ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve është 33.080.

Parlamenti i Malit të Zi mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve
Kompromisi i 'pakalueshëm’ Kosovë-Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration