Në kujtim të viktimave të gjenocidit në masakrën e Srebrenicës (video)
Rajoni dhe Politika

Në kujtim të viktimave të gjenocidit në masakrën e Srebrenicës (video)

12.Jul.2022 07:27
0

Mijëra njerëz u mblodhën më 11 korrik në Srebrenicë, për të shënuar 27-vjetorin e gjenocidit të vetëm të njohur në Evropë qe nga Holokausti, si dhe për të marrë pjesë në funeralin e 50 viktimave të identifikuara së voni.

Në masakrën e Srebrenicës, më 1995, forcat serbe në Bosnje vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë.

Kjo ka qenë vetëm një episod i luftës së viteve 1990 në Bosnje, në të cilën mbetën të vrarë mbi 100,000 njerëz. (Përgatiti: Valona Tela)

 
Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc pret delegacion fetar nga Zvicra (foto)
Çfarë ndodh nëse ndërpriten furnizimet me gazin rus në Gjermani?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration