Liburn Aliu shkon në Beograd për ujdinë e hekurudhave
Rajoni dhe Politika

Liburn Aliu shkon në Beograd për ujdinë e hekurudhave

13.Sep.2021 11:28
0

Ministri i Infrastrukturës së Kosovës Liburn Aliu po qëndron për vizitë në Beograd. Në kryequtetin e Serbisë Aliu nënshkroi bashkë me ministrat e pesë vendeve tjera të Ballkanit Perënimor marrëveshje që kanë të bëjnë me lidhjen e rajonit përmes hekurudhave.

Në këtë ngjarje kanë folur komisioneri për zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq.

Nga Qeveria e Kosovës nuk kanë treguar paraprakisht për vizitën e ministrit kosovar në Beograd. Kjo është ndër vizitat e rralla të një zyrtari kosovar në kryeqytetin serb, njofton Klankosova.tv.

Pse Angela Merkel përzgjodhi Beogradin dhe Tiranën për vizitë lamtumire?
Vuçiqi dhe Merkeli për Kosovën: Nuk ka BE pa zgjidhje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration