Kosova shpreson të shmangë ndeshjen me Shqipërinë në Ligën e Kombeve
Sport

Kosova shpreson të shmangë ndeshjen me Shqipërinë në Ligën e Kombeve

02.Mar.2020 11:44
0

Të martën në Amsterdam me fillim nga ora 18:00 do të hedhet shorti për edicionin 2020/2021 të Ligës së Kombeve.

Kosova është ngritur në Ligën C të Ligës së Kombeve dhe gjendet në vazon e dytë në short për këtë division. Kosovën mund ta pres një ballafaqim eventual me Shqipërinë. Ndihmës-trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti shpreson të shmanget kjo.

“Shpresojmë të shmangim një përballje me Shqipërinë. Kemi luajtur më herët me Shqipërinë, por shpresojmë të mos jemi në një grup. Mirëpo, nuk i dihet, është short. Ka derbi edhe nëpër qytete, kështu që është vetëm futboll”, ka thënë Sahiti për “Koha.net.

Në vazon e parë në short për Ligën C pos Shqipërisë, është edhe Greqia, Mali i Zi e Gjeorgjia.

Në vazon e dytë gjenden Maqedonia e Veriut, Kosova, Bjellorusia dhe Qipro. Në të tretën, Estonia, Sllovenia, Lituania e Luksemburgu, ndërsa në vazon e katërt janë Armenia, Azerbajxhani, Kazakistani e Moldavia.

Shqiptari nga Presheva tentoi të përdhunoi një serbe nga Leskoci, policia arreston?
Kurti letër Trumpit dhe Pompeos, i njofton për hapat e Qeverisë rreth taksës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration