Kosova ngjitet për tri vende në ranglistën e re të FIFA-s
Sport

Kosova ngjitet për tri vende në ranglistën e re të FIFA-s

20.Sep.2018 12:29
0

Kosova është ngjitur për tri vende në ranglistën e re të FIFA-s që është publikuar të enjten.

Përfaqësuesja kosovare pas barazimit me Azerbajxhanin dhe fitoren ndaj Ishujve Faroe, pozicionohet në vendin e 138 me 1092 pikë.

Në ranglistën e re të FIFA-s edhe Shqipëria ka pasur një ngritje për një pozitë.

Kuqezinjtë gjenden në vendin e 57.

Në pozitat e para gjendet Belgjika dhe Franca.

Thaçi ripërsërit për mundësinë e takimit me Trumpin
Të qarit i bën mirë mendjes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration