Instagram lanson tiparin e ri, gjithçka që duhet të dini për të
Shkencë dhe teknologji

Instagram lanson tiparin e ri, gjithçka që duhet të dini për të

20.May.2020 09:35
0

Instagram ka debutuar me një tipar të ri sot të quajtur Guides dhe platforma po e përdor atë për të promovuar mirëqenien gjatë pandemisë.

 Sidoqoftë, veçoria do të zgjerohet me kalimin e kohës dhe do të përdoret nga krijuesit e Instagramit për të promovuar një larmi përmbajtjesh.

“Ne dëshirojmë që Instagram të jetë një vend ku ju lehtësisht mund të gjeni informacion të besueshëm nga llogaritë tuaja të preferuara. Kjo është arsyeja pse ne po prezantojmë Guides, një mënyrë për të zbuluar më lehtë rekomandime, këshilla dhe përmbajtje nga krijuesit tuaj të preferuar, figurat publike, organizatat dhe publikuesit në Instagram”.

 Tani për tani, Instagram po e lëshon Guides tek një grup i kufizuar krijuesish dhe po përqendrohet në përmbajtjen e mirëqenies.

Instagram thotë se në “ditët në vazhdim” manualët do të shfaqen edhe në rubrikën Explore.

Abdyl Frashëri u arrestua në hyrje të Durrësit, si shkoi deri aty dhe çfarë i gjetën me vete?
Përse duhet të hani qershi para gjumit – Ndikimi në organizëm
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration