Rama, Merkel, May dhe Erdogan e përcjellin bashkë gjysmëfinalen dramatike (video)

Nga Redaksia 12.07.2018 08:26

Liderët e shteteve anëtare të NATO-s që po marrin pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel kanë gjetur kohë për ta përcjellë gjysmëfinalen dramatike mes Kroacisë dhe Anglisë.

Në një video të postuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama, shihet vetë Rama bashkë me kancelaren gjermane Angela Merkel, kryeministren britanike Theresa May si dhe presidentin turk Recep Tayyip Erdogan teksa shohin gjysmëfinalen në një telefon të mençur.

Pa dyshim se Theresa May duhet të ketë patur më shumë emocione pasi në gjysmëfinale ishte Kombëtarja e vendit të saj, që humbi kundër Kroacisë, në vazhdime, me rezultat 2:1, njofton Klan Kosova.

Madje gjatë videos, kryeministrja britanike njoftohet se referi që po e gjykon këtë përballje Angli-Francë është i nacionalitetit turk.

Por, një moment edhe më interesant është kur gjithçka merr fund dhe Kroacia e siguron vendin në Finalen e Botërorit 2018 dhe të pranishmit e “ngushëllojnë” Theresa May për humbjen.

Madje Rama i thotë se “Kupa e Botës do të vijë në Ballkanin Perëndimor”.

Nga Redaksia 12.07.2018 08:26
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.