Çelet vera kulturore në Bujanoc, të planifikuara edhe këngën e valle shqiptare

Nga Redaksia 09.07.2018 22:24

Shtëpia e kulturës në Bujanoc ka hapur aktivitetet e organizimit tradicional “Vera Kulturore” për 22 herë radhazi.

Fëmijët e entit parashkollorë “Gëzimi Ynë” morën pjesë në çeljen e këtij aktiviteti verorë që kryesisht do të zhvillohet në ambient të hapur para objektit të këtij institucionit kulturorë.

Drejtori i shtëpisë së kulturës, Jetmir Ismaili tha për Titulli.com se më 17 Korrik do të ketë një prezantim të një solisti nga vendi dhe grupe të vallëtarëve lokal shqiptarë.

Sipas tij aktivitet tjera do të publikohen me kohë.

Vitin e kaluar në sheshin e qytetit në Bujanoc kishte kënduar solisti kosovar Veli Sahiti-Trix./Titulli.com/

Nga Redaksia 09.07.2018 22:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.