A do të jetë Riza Halimi kandidat edhe për një mandat në PVD (video)

Nga Redaksia 23.06.2018 11:35

Përfaqësues të Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë kanë mbajtur konferencë për media dhe kanë sqaruar situatën e përgjithshme e procesin e zgjedhjeve brenda kësaj partie, si dhe kanë analizuar situatën në qeverisjen lokale.

Kryetari i kësaj partie, Riza Halimi tha se do të shpallë zgjedhjet e partisë nga 23 Qershori prej të cilëve dega e Preshevës do të ketë 100 delegat, dega e Bujanocit 100 delegat dhe 20 do të jenë delegat nga dega e Medvegjës për kuvendin e përgjithshëm.

Halimi ka folur se a do të jetë edhe kandidatë për kryetar të partisë në zgjedhjet që do të mbahen, shkruan Ritulli.com.

“Unë nuk do të jem as delegat dhe nuk mundem me qenë as i kandiduar as me votu. Unë mundem veç me ndihmua këtë proces që do të jetë i mbarë dhe i suksesshëm”, theksoi mes tjerash Halimi gjatë konferencës.

Në video keni diskutimin e plotë të konferencës së PVD-së në cilën ka folur edhe Ardita Sinani./Titulli.com/

Nga Redaksia 23.06.2018 11:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.