Me një gol fantastik, Celina siguron fitoren e Ipswichit

Nga Redaksia 13.01.2018 18:50

Ipswich Town ka regjistruar fitore prej 1-0 si nikoqir i Leeds United.

Skuadra që bën gara në Championship arkëtoi pikë të plotë fala futbollistit shqiptar, Bersant Celina.

 

Futbollisti që e përfaqëson Kosovën e gjeti golin në minutën e 67-të të takimit dhe ky gol mjaftoi për fitoren e ekipit të tij.

Ishte një gol fantastik i Celinës, i cili e pranoi topin, krijoi hapësirë dhe goditja e tij nga largësia ishte e pandalshme.

Vlen të theksohet se Leeds nga minuta e 37-të luajti me një lojtar më pak, duke qenë se Eunan O’Kane u përjashtua me karton të kuq.

 

21-vjeçari është në pronësi të Manchester Cityt, ndërsa është dërguar në ekipe të ndryshme për të fituar përvojë.

Në sezonin 2016/2017, ai ka luajtur në Eredivisie te skuadra e Twentes. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 13.01.2018 18:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.