Premiera “Maratonistët” hapën festivalin “Ditët e Komedisë Shqiptare –Presheva 2017

Nga Redaksia 14.11.2017 11:53

Në ambientin e shtëpisë së kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë para një publiku të konsiderueshëm u hap festivali “Ditët e Komedisë Shqiptare –Presheva 2017.

Nikoqiri i këtij festivali teatri profesionist i qytetit të Preshevës prezantoi para publikut premierën “Maratonistët” në regji të  regjisorit Kastriot Saqipi dhe asistentes së regjisë  Afeida Boriçi.

Aktorët të cilët morrin pjesë në këtë shfaqje ishin Gjelbrim Emini, Valon Nuhiu e Artan Ibishi të cilët morën edhe vendimet zyrtare si aktorë profesionist të Teatrit të Preshevës nga ana e Drejtorit të Shtëpisë së Kulturës “Abdullah Krashnica”  Gani Veseli.

Të pranishëm ishin edhe aktorë të ndryshme nga Kosova ndërsa sonte nga do të shfaqet komedia “PEER GYNT” nga qendra “Multimedia” në Prishtinë./Titulli.com/

Nga Redaksia 14.11.2017 11:53
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.