Polici në Preshevë “kërcënon me vrasje” diasporën shqiptare ?

Nga Redaksia 31.07.2017 13:49

Në fshatin Rahovicë të komunës së Preshevës ka ndodhur një përleshje e egër mes një polici që nuk ishte në detyrë dhe 2 banorëve nga i njëjti vendbanim duke rezultuar edhe më kërcënim për vrasje.

Sipas informacioneve  të Titulli.com, incidenti ka ndodhur ditën e shtunë më 29 korrik rreth  orës 6 pasdite në qendër të fshatit Rahovic kur një polic pa uniformë i kishte tërhequr vërejtjen një personi (Fitim) që ishte duke vozitur një veture me tabela të regjistrimit zviceran me arsyen se po vozitë pa kujdes.

Vozitësi i veturës ja kishte kthyer përgjigjen policit duke i thënë se nuk i intereson mënyra e vozitjes ndërsa sipas deklaratës së vozitësit pjesëtari i policisë lokale e ka kapur aty  edhe e ka goditur lehtë.

Më  e keqja e kësaj ngjarje sipas deklaratës së të rrahurit është se polici ka kërcënuar me vrasje pronarin e veturës kryesisht xhaxhain e vozitësit,  një shqiptarë nga Rahovica por me punë në Zvicër.

I rrahuri (vozitësi) së bashku me xhaxhain-pronarin e veturës kishin shkuar në stacionin policorë të Preshevës për ta paraqitur rastin dhe në ato momente ka ardhur edhe polici i dyshuar për rrahje të Fitimit.

Në bazë të deklaratës që posedon Titulli.com pronari i veturës brenda objektit të policisë në Preshevë e ka pyetur policin e dyshuar për rrahjen e nipit të tij se cila ishte arsyeja e goditjes.

“Polici i frustruar nga kjo ngjarje ka fyer xhaxhain e Fitimit dhe në të njëjtën kohë ka kërcënuar me vrasje duke ja drejtuar revolen por kanë reaguar shpejt policët tjerë dh ja kanë marrë revolen policit që kërcënoi”, thuhet në deklaratën e pronarit të veturës me regjistrim zviceran.

Ngjarja është paraqitur në policinë lokale dhe janë duke vazhduar procedurat tjera të shqyrtimit të lëndës./Titulli.com/

Nga Redaksia 31.07.2017 13:49
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.