Kthehu ...

Kërkimi për "galeria"

“Çmimi Muslim Mulliqi” mëton të shtjellojë histori nëpërmjet artit

👤Redaksia.B 🕔09:42 12.06.2018

Lexo Artikullin e plotë

Fotografitë e tua do të duken si profesionale me këto aplikacione

👤Redaksia.B 🕔11:43 10.05.2018

Lexo Artikullin e plotë

Risia e fundit e Instagram do ju pëlqejë pa masë

👤RedaksiaI 🕔20:51 28.04.2018

Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e më shumë sjellin risi të ndryshme për të kënaqur përdoruesit e tyre. Instagram, rreth një vit më parë na surprizoi me ‘stories’-foto të cilat qëndrojnë në profilin tuaj vetëm 24 orë, por tashmë ka sjellë risinë që do gëzojë të gjithë përdoruesit.

Lexo Artikullin e plotë

Albana Ejupi, finaliste e Konkursit Ndërkombëtar të Pikturës në Poloni

👤RedaksiaI 🕔09:57 10.02.2018

Piktorja e re nga Kosova, Albana Ejupi, është kualifikuar në listën e finalistëve të “Konkursit të 3të Ndërkombëtar të Pikturës”, që do të mbahet në Poloni, shkruan KultPlus.

Lexo Artikullin e plotë

Tablotë e Barbara Burrit “bashkojnë” Zvicrën dhe Kosovën

👤RedaksiaI 🕔10:33 21.01.2018

Të gjitha fotografitë i lidh sfondi rural që, sipas autores sikur i përafron më tepër realitetet në raportin Kosovë-Zvicër

Lexo Artikullin e plotë

“Nata e bardhë” në Tiranë

👤RedaksiaR 🕔08:33 28.11.2017

Në 29 nëntor për “natën e bardhë” Tirana do të jetë në festë

Lexo Artikullin e plotë

Tirana, qyteti më “cool” i Europës?

👤Redaksia 🕔11:34 26.10.2017

Media spanjolle traveler.es, i ka kushtuar një artikull kryeqytetit shqiptar, Tiranës duke e cilësuar si kryeqytetin më “cool” të Europës.

Lexo Artikullin e plotë

Gjermani-Shqipëri: "30 vjet partneritet i qendrueshëm dhe miqësor"

👤Redaksia 🕔21:22 03.10.2017

Gjermania do të vazhdojë të mbetet një partnere e besueshme e Shqipërisë, thekson në intervistë ekskluzive për DW, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz.

Lexo Artikullin e plotë

Sonte bëhet hapja zyrtare e Sheshit “Skënderbeu” në Shkup

👤Redaksia 🕔13:02 28.08.2017

Me Koncertin e Orkestrës së Radio-Televizionit Shqiptar me dirigjent Gridi Kraja, sot (E Hënë – 28.08.2017) do të bëhet hapja zyrtare e projektit më të madh urbanistik në Komunën e Çairit të Shkupit – Sheshit “Skënderbeu”.

Lexo Artikullin e plotë

Leunora Salihut i dorëzohet çmimi “Lothar-Fischer”

👤RedaksiaR 🕔12:56 27.06.2017

Sipas drejtoreshës së muzeut të arteve në Neumarkt, Dr. Pia Dornacher, kanë qenë në radhë të parë “formësimi fascinues dhe qasje me materialet më të ndryshme, përcaktuese për ndarjen e çmimit Leunora Salihut

Lexo Artikullin e plotë

Tërmeti shkund Shqipërinë, tmerrohen banorët e Beratit dhe Ballshit

👤RedaksiaR 🕔13:38 16.05.2017

Një tërmet 3.4 ballë tronditi sot Shqipërinë e Jugut duke u ndjerë më së shumti në zonën e Beratit, Kuçovës, Fierit dhe Ballshit.

Lexo Artikullin e plotë

Prezantohen artistët pjesëmarrës nga Kosova në Bienalen e Mesdheut

👤RedaksiaR 🕔10:22 27.04.2017

BJCEM do të mbahet në Tiranë dhe Durrës në datat 4 deri më 9 maj.

Lexo Artikullin e plotë

“bunkArt” ndihmon Shqipërinë të shkëputet nga makthi i të kaluarës

👤Redaksia 🕔10:13 20.03.2017

Në skenën ndërkombëtare të artit, Shqipëria ka vendosur një moment historik që e meriton vëmendjen tonë.

Lexo Artikullin e plotë

Juve-Barça dy vite pas finales së Berlinit, ja si kanë ndryshuar (FOTO)

👤Redaksia 🕔10:38 18.03.2017

Nga finalja e Chamapionsit në vitin 2015 në Berlin kanë kaluar dy vite, por Juventus-Barcelona do të jetë një sfidë e ngjashme.

Lexo Artikullin e plotë

Koleksioni i Muzeut të Artit Modern nga Parisi vjen në kryeqytet

👤Redaksia 🕔12:57 16.03.2017

Të premten, më 17 mars nga ora 17:30 në 19:30, kuratorët Odile Burluraux dhe Jessica Castex do të prezentojnë 8 video vepra nga Koleksioni i Muzeut të Artit Modern të qytetit të Parisit.

Lexo Artikullin e plotë

New York: U shënua 15-vjetori i themelimit të Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, kryetari nga Lugina Adnan Memeti gjuha shqipe që frymon bukur

👤Redaksia 🕔08:36 18.11.2016

Presidenti i Nderit, dhe themeluesi i Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, Dr. Gjekë Marinaj, ndau çmimet dhe çmimin e krijuar prej tij “Gjenima” të cilin ai ia dhurojë Dalan Luzajt.

Lexo Artikullin e plotë