Kthehu ...

Shkencë & Teknologji

Samsung konfirmon, problemet e baterisë shkaku kryesor i flakëve të Note 7

👤Redaksia 🕔13:37 23.01.2017

Në Tetor kompania ndaloi prodhimin e Note 7 dhe tërhoqi njëherë e mirë telefonin nga tregu. Ky vendim i ka kushtuar kompanisë plot 5.3 miliard dollar duke dëmtuar gjithashtu reputacionin e firmës Koreano-Jugore.

Lexo Artikullin e plotë

MacBook Pro 13 inç: A ja vlen të sakrifikosh për një Touch Bar?

👤Redaksia 🕔13:34 23.01.2017

Laptopi më i fundit i Apple, MacBook Pro 13 inç, duhej të ishte ridizenjimi i shumëpritur i linjës së laptopëve të Apple dhe në të njëjtën kohë tregoi kurajo vetëm me portat USB-C. Por a ja vlen të sakrifikosh gjithë ato porta dhe të shpenzosh 2,000 dollar?

Lexo Artikullin e plotë

Ja sesi të monitoroni performancën e sistemit në Windows 10

👤Redaksia 🕔13:32 23.01.2017

Sa shpejt po shkarkohet një skedar? Zakonisht indikatorët e shfletuesve apo softuerëve të veçantë janë të pasaktë dhe të vështirë për tu interpretuar.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung nuk do të prezantojë Galaxy S8-ën në Barcelonë

👤Redaksia 🕔13:30 23.01.2017

Samsung sapo i tregoi botës çfarë shkoi keq me Galaxy Note 7-ën. Por përtej këtij lajmi mësuam një detaj shumë të rëndësishëm.

Lexo Artikullin e plotë

Ku formohen diamantet më të rrallë në Tokë?

👤Redaksia 🕔13:27 23.01.2017

Në “xhepa” metali të lëngshëm, me qindra kilometra thellë në Tokë: analiza e këtyre gurëve me struktura të caktuara kimike zbulon informacione të reja rreth thellësisë së planetit.

Lexo Artikullin e plotë

Samsung bën publike rezultatet e hetimit të Note 7 më 23 Janar

👤Redaksia 🕔09:18 20.01.2017

Samsung lajmëroi ditën e Enjte se do të bëjë publike rezultatet e hetimit të Galaxy Note 7 më 23 Janar një përpjekje për të rikuperuar një prej dështimeve më të mëdha në historinë e teknologjisë.

Lexo Artikullin e plotë

Google implementon kërkimin “offline” në aplikacionin Google për Android

👤Redaksia 🕔09:17 20.01.2017

Me një përditësim të ri të Google që po vjen në Android, kërkimet tuaja do të ruhen dhe do të dërgohen tek ju sapo të rikthehet lidhja.

Lexo Artikullin e plotë

Spekulim – Galaxy S8 vjen në fund të marsit!

👤Redaksia 🕔09:15 20.01.2017

Me afrimin e MWC 2017, janë duke u shtuar spekulimet e ndryshme dhe njëra prej tyre që merr më së shumti vëmendje është mbi telefonin e ri të Samsung.

Lexo Artikullin e plotë

A e dini sa ka fituar Mark Zuckerberg gjatë 2 javëve të para të janarit? Zbulojeni shumën e frikshme

👤Redaksia 🕔09:13 20.01.2017

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg është pasuruar përreth 5 miliardë euro neto në vetëm dy javët e para të 2017, duke e bërë njeriun me të ardhurat më të larta në këtë vit.

Lexo Artikullin e plotë

Facebook bllokon median “Russia Today”, shkaku i inaugurimit të Donald Trump si President

👤Redaksia 🕔09:12 20.01.2017

Russia Today, agjencia e ruse e lajmeve në gjuhën angleze dhe e mbështetur nga Kremlini, është bllokuar nga Facebook deri pas ceremonisë së inaugurimit të Donald Trump si President.

Lexo Artikullin e plotë

Raport: MacBook Pro përditësohet me procesorët Kaby Lake dhe 32GB RAM në 2017

👤Redaksia 🕔15:18 17.01.2017

Nuk ishin të paktë ata konsumatorë të Apple të cilët u irrituan kur kompania sollin laptopin e ri Macbook me titullin "Pro."

Lexo Artikullin e plotë

Nvidia përditëson versionin e vjetër të Shield TV me funksionalitete të modelit të ri

👤Redaksia 🕔15:16 17.01.2017

Nvidia debutoi një version të ri të kutisë së tyre të transmetimit, Shield TV, në CES 2017, por kompania nuk e ka harruar modelin e tyre të 2015.

Lexo Artikullin e plotë

Sony Xperia Z5 dhe Z5 Premium përditësohen në Android 7.0 Nougat

👤Redaksia 🕔15:15 17.01.2017

Ka filluar përditësimi në Android 7.0 Nougat i telefonëve Sony Xperia Z5 dhe Xperia Z5 Premium ndjekur nga Xperia Z5 Compact së shpejti njoftoi prodhuesi Korean i telefonëve inteligjentë.

Lexo Artikullin e plotë

WhatsApp është një nga aplikacionet më popullorë në botë.

👤Redaksia 🕔10:57 12.01.2017

Dhe kjo është arsyeja se pse një pjesë e madhe e mashtrimeve shpërndahen nga ky aplikacion mesazhesh.

Lexo Artikullin e plotë

HTC lanson telefonin e fuqishëm U Ultra

👤Redaksia 🕔10:54 12.01.2017

HTC ka lansuar telefonin e ri Android, HTC U Ultra.

Lexo Artikullin e plotë

Telefoni i Samsung me ekranin që palohet – në pjesën e dytë të vitit!

👤Redaksia 🕔10:50 12.01.2017

Javën e kaluar, një spekulim që qarkullonte në internet sugjeroi se telefoni i palueshëm i Samsung do të lansohet dikur në periudhën e tremujorit të tretë apo të katërt të 2017.

Lexo Artikullin e plotë