Kthehu ...

Sport

Van Gaal dhe ish-futbollisti i Milanit mund ta marrin drejtimin e Holandës

👤Redaksia 🕔10:41 29.03.2017

Kombëtarja holandeze ditë më parë ka shkarkuar trajnerin Danny Blind.

Lexo Artikullin e plotë

Shoku i Ronaldos ia zbulon nofkën e fëmijërisë (Foto)

👤Redaksia 🕔10:39 29.03.2017

Një nga shokët e fëmijërisë e ka zbuluar nofkën që me të është njohur Cristiano Ronaldo kur ishte fëmijë.

Lexo Artikullin e plotë

Donnarumma me 18 vjet thyen rekordin e Buffonit

👤Redaksia 🕔10:36 29.03.2017

Italia mbrëmë triumfoi kundër Holandës në kuadër të një miqësoreje të luksit.

Lexo Artikullin e plotë

Messi suspendohet për katër ndeshje (VIDEO)

👤Redaksia 🕔21:28 28.03.2017

Lionel Messi është pezulluar për katër ndeshje kualifikuese të Kampionatit Botëror me Argjentinën, për shkak të reagimit të tij ndaj gjyqtarit anësor në ndeshjen kundër Kilit.

Lexo Artikullin e plotë

De Biasi: Humbëm nga gabimet individuale, e merituam fitoren

👤Redaksia 🕔21:25 28.03.2017

Pas humbjes ndaj Bosnjës në “Elbasan Arena”, Gianni de Biasi ka folur shumë pak për mediat.

Lexo Artikullin e plotë

“Nuk dua të transferohem te Barcelona” (FOTO)

👤Redaksia 🕔14:00 28.03.2017

Oriol Romeu nuk planifikon të rikthehet te skuadra e tij e fëmijërisë, Barcelona.

Lexo Artikullin e plotë

A do të ftohet Ajeti për Zvicrën?

👤Redaksia 🕔13:59 28.03.2017

Albian Ajeti, vëllai i Arlind Ajetit, mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, po shkëlqen në Zvicër.

Lexo Artikullin e plotë

Neymar: Barça mund t’i fitojë të 3 titujt

👤Redaksia 🕔13:58 28.03.2017

Mesazhi i dhënë nga Neymar Jr është i qartë.

Lexo Artikullin e plotë

Hazard do të qëndrojë në Chelsea

👤Redaksia 🕔13:57 28.03.2017

Sulmuesi i Chelseas, Eden Hazard, pritet që të qëndrojë në Chelsea gjatë verës, pasi që u ka thënë miqve të tij se është i lumtur në Londër.

Lexo Artikullin e plotë

De Biasi: Xhaka më shkroi SMS, i thashë se në ekip nuk ka as Pele e as Maradona

👤Redaksia 🕔14:18 27.03.2017

Xhani De Biazi ka komentuar për të përditshmen zvicerane “Blick” situatën e krijuar me largimin e Taulant Xhakës nga grumbullimi i kombëtares si dhe humbjen problematike në Itali ku u vu re një sjellje e papëlqyeshme e një grupi tifozësh shqiptarë.

Lexo Artikullin e plotë

Deulofeu: “Messi” më shkatërroi karrierën

👤Redaksia 🕔14:17 27.03.2017

Protagonisti i kësaj pjese të dytë të sezonit, Gerard Deulofeu, ka folur për karrierën e tij si futbollist: “Kam filluar të luaj futboll që 4 vjeç dhe kur isha 9 vjeç merrja taksi për të shkuar në stërvitjen e Barcelonës.

Lexo Artikullin e plotë

Chelsea e gatshme të paguajë 80 milionë euro për Lukakun

👤Redaksia 🕔14:14 27.03.2017

“Më merrni prapë”, shkuan Sunday Express në edicionin e së hënës.

Lexo Artikullin e plotë

Bayerni i thotë jo Barcelonës për Thiago Alcantarën

👤Redaksia 🕔14:13 27.03.2017

Deri para pak ditësh në media u fol shumë për një rikthim të mundshëm të Thiago Alcantarës te Barcelona.

Lexo Artikullin e plotë

M. United i fiskuar pas Neymar, 200 mln per brazilianin

👤Redaksia 🕔14:12 27.03.2017

Shifra absurde dhe transferime epokale. Në këtë rast pikë referimi nuk është Kina. Manchester United është gati të shpenzojë 200 milionë euro për të transferuar në “Old Teraford Neymar”

Lexo Artikullin e plotë

De Biasi paralajmëron Xhakën: Nëse do të jetë pjesë e këtij grupi duhet ta tregojë me fakte, nëse jo ia bëjmë edhe pa të

👤Redaksia 🕔21:41 25.03.2017

Trajneri Gianni De Biasi nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare. Tekniku 60-vjeçar iu përgjigj interesit të medias në lidhje me këtë çështje, duke theksuar se gjithçka ishte një keqkuptim.

Lexo Artikullin e plotë

Zbulohet kundërshtari i Seferit, kërkon mbështetjen e shqiptarëve

👤Redaksia 🕔21:39 25.03.2017

“Një fitore kundër Hubert do më hap shumë rrugë për një ndeshje të madhe gjatë muajve në vijim.

Lexo Artikullin e plotë