Kthehu ...

Trupi dhe Shëndeti

Një orë para se të shkoni në gjumë, përzieni bananen me kanellë: Pini çdo mbrëmje, ja se ç’do të ndodhë!

👤Redaksia.B 🕔09:21 16.07.2018

Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije.

Lexo Artikullin e plotë

Tatuazhet 3D, trend në rritje në Kosovë

👤Redaksia.B 🕔09:15 16.07.2018

Tatuazhet janë bërë pjesë përbërëse e kulturës, e modës individuale për një kohë ose tërë jetën, varësisht nga zgjedhja.

Lexo Artikullin e plotë

Shtatë shenja që tregojnë se konsumoni shumë kripë dhe kështu seriozisht e shkatërroni shëndetin tuaj

👤Redaksia.B 🕔09:09 16.07.2018

Lexo Artikullin e plotë

Shtatë mënyra për të ndaluar gërhitjen kur flini

👤Redaksia.B 🕔09:02 16.07.2018

Gërhitja është gjëja më e keqe jo vetëm për ju por edhe për personin me të cilin flini, prandaj po ju tregojmë shtatë mënyra për ta ndaluar ose për ta zvogëluar atë.

Lexo Artikullin e plotë

A pini ujë mjaftueshëm? Zbulojeni përmes kësaj tabele

👤Redaksia 🕔10:33 12.07.2018

A duhet të pini ujë çdo ditë në sasi të mëdha? Është një pyetje që bëhet shumë shpesh këto ditë të nxehta.

Lexo Artikullin e plotë

Këto pika janë blu apo vjollcë? Iluzioni optik i ngjyrës që po i çmend të gjithë

👤Redaksia 🕔10:20 12.07.2018

Një iluzion i ri optik ka zbuluar se sa lehtë perceptimi ynë i ngjyrës mund të anojë. Iluzioni, nga Universiteti i Harvardit, përfshin një rrjet prej 1.000 pikash që variojnë nga nuancat ngjyrë të kaltër deri në ngjyrë të errët vjollce.

Lexo Artikullin e plotë

Maska me kivi për lëkurën e fytyrës

👤Redaksia 🕔10:08 12.07.2018

Në treg ka një numër të madh të kremrave të cilët reklamohen pa fund se ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës duke rritur prodhimin e kolagjenit.

Lexo Artikullin e plotë

Receta të shpejta spaghetti. 8 ide verore se si t’i përgatisni!

👤Redaksia 🕔10:03 09.07.2018

Nxehtë, pak kohë në dispozicion dhe dëshironi një vakt të lehtë? Ja disa receta të thjeshta për të përgatitur spageti perfekt, pa hequr dorë nga asgjë.

Lexo Artikullin e plotë

Ushqimet që balancojnë pH në trupin tuaj

👤Redaksia 🕔09:58 09.07.2018

Vlera brenda normave të lejuara të pH të gjakut është mes 7.35 dhe 7.45, që dtth se duhet të jetë lehtësisht bazik ose alkalin.

Lexo Artikullin e plotë

Kokrrat e arta të këtij drithi janë të tilla dhe për shëndetin

👤Redaksia 🕔09:57 09.07.2018

Kokrrat e arta të këtij drithi janë të tilla dhe për shëndetin

Lexo Artikullin e plotë

Erëzat që ndihmojnë në humbjen e peshës

👤Redaksia 🕔11:20 04.07.2018

Para së gjithash, asnjë përbërës ushqimor nuk e largon mrekullisht peshën e tepërt.

Lexo Artikullin e plotë

Mushmolla dhe të gjitha arsyet pse duhet konsumuar

👤Redaksia 🕔11:01 04.07.2018

Mushmolla është një nga frutat që rritet në të gjitha zonat e Shqipërisë, por më tepër kultivohet në Jug. Është pjesë e familjes së mollëve dhe dardhave, por shpesh e quajnë vogëlushja e trëndafilave, pasi janë të ngjashëm me frutat e tërndafilit të egër.  

Lexo Artikullin e plotë

Këtë verë keni disa arsye më tepër pse të hani shalqi

👤Redaksia 🕔11:57 02.07.2018

Nuk ka asgjë më freskuese sesa një fetë shalqi në ditët e nxehta të verës. Përveçse për përqindjen e lartë të ujit që gjendet tek ky frut, ia vlen ta konsumoni çdo ditë, pasi përmban vlera të larta ushqyese dhe përfitimet të jashtëzakonshme për trupin.

Lexo Artikullin e plotë

Ilaç natyral për të zhdukur dhimbjet e dhëmbit!

👤Redaksia 🕔11:55 02.07.2018

Kur nervi i dhëmbit është i irrituar ka të ngjarë që të përjetoni dhimbje të dhëmbit. Irritimi i nervit të dhëmbit mund të shkaktohet nga: prishja dentare, humbja e dhëmbit, dhëmbi i plasaritur, pllakëzat, sëmundje të mishrave të dhëmbëve, mbushje që mungojnë ose bien, këllëfë dhëmbi apo mbushje të vendosura jo mirë, infeksione dentare etj. 

Lexo Artikullin e plotë

5 sekrete për punimin e brumit të bukës

👤Redaksia 🕔11:54 02.07.2018

Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazike për të mësuar se si t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë.

Lexo Artikullin e plotë

Këmbët me ujë në kripë dhe do të ndiheni super të çlodhur!

👤Redaksia 🕔09:42 27.06.2018

Epo francezët ngjajnë me gjyshet tona në këtë pikë. Ato përdorin ujë të ngrohtë me kripë për këmbët e lodhura.

Lexo Artikullin e plotë