Dialogu Kosovë -Serbi mund të shtyhet, kjo është arsyeja
Rajoni dhe Politika

Dialogu Kosovë -Serbi mund të shtyhet, kjo është arsyeja

12.Jan.2019 15:42
0

Në Serbi pritet të zhvillohen zgjedhje të reja.

Në korridoret e institucioneve serbe po diskutohet për zgjedhje të jashtëzakonshme.

 
 Partia e Aleksandar Vuçiq, Partia Progresiste e Serbisë, në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme.

Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic.rs’ citohet të ketë thënë që për zgjedhje duhet të pyetën dhe shikuar interesi i serbëve të Kosovës.

Zgjedhjet në Serbi gjatë këtij viti mund të shtyjë dialogun me Kosovën. Opozita në Serbi që disa javë po proteston duke kërkuar shkarkimin e Vuçiq.

Sonte pritet që në Beograd të ketë protesta masive.

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut
Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration