Dëbohen dy shtetas të Serbisë nga Kosova
Rajoni dhe Politika

Dëbohen dy shtetas të Serbisë nga Kosova

14.Jul.2021 13:31
0

Një shtetas i Serbisë dyshohet se një ditë më parë ka kaluar kufirin në mënyrë ilegale në Kosovë.

Sipas raportit zyrtar të policisë, ai është ndaluar në fshatin Novosellë dhe me procedurë të shpejtë të gjykatës është dëbuar nga Kosova. Të njëjtit i është ndaluar hyrja në Kosovë për 1 vit. Një tjetër dëbim ka ndodhur në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Policia raportohen se një e dyshuar rome, shtetase e Serbisë i është dorëzuar prindit të saj pasi që e njëjta kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë. 

Asaj i është lëshuar vendimi për largim me forcë dhe ndalim hyrje në Kosovë për një vit. 

IREX publikon raportin mbi pastërtinë e informimit, Serbia në nivel të ulët(video)
NP "Komunalia" paralajmëron ata që kanë borxhe për pagesën e ujit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration