OVL fton në pjesëmarrje, ndërsa  reagon ndaj organizatorëve anonim

OVL fton në pjesëmarrje, ndërsa reagon ndaj organizatorëve anonim Përditësuar

🕔21:22, 17.Apr 2014

Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL) së UÇPMB-së reagon ndaj ftesës së bërë nga organizatorët anonim të cilët me rastin e përkujtimit të dëshmorëve të UÇPMB-së dëshirojnë të organizojnë akademi në Gjilan, pa autorizim të organizatës të dalë nga lufta Andaj reagimi

Read Full Article
Komuna e Bujanocit reagon ndaj KKSH-së

Komuna e Bujanocit reagon ndaj KKSH-së

🕔20:24, 17.Apr 2014

Me anë të një komunikate komuna e Bujanocit ka reaguar ndaj kumtesës së KKSH-së lidhur kritikën që kjo e fundit drejtoi ndaj këtij institucioni për gjendjen e krijuar nëpër shkolla. Më poshtë keni të plotë reagimin e Komunës së Bujanocit.

Read Full Article
Deputetët nga Lugina në bisedime për formimin e Qeverisë së Re

Deputetët nga Lugina në bisedime për formimin e Qeverisë së Re Përditësuar

🕔12:09, 17.Apr 2014

Dy deputetët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD) sot në mesditë do të nisin bisedimet me përfaqësuesit e shtetit për formimin e Qeverisë së Re. Pas bisedimeve të zhvilluara me krerët e subjekteve të ndryshme dhe koalicioneve në Serbi për

Read Full Article
FHKL po qëndron në Luginë, viziton shtëpitë që po ndërtohen për skamnorët e këtij rajoni (video)

FHKL po qëndron në Luginë, viziton shtëpitë që po ndërtohen për skamnorët e këtij rajoni (video) Përditësuar

🕔11:47, 17.Apr 2014

Në kuadër të fazës së parë të ndërtimit të 100 shtëpive, këtyre ditëve janë finalizuar tri shtëpi në Raincë. Ndërkaq sipas kryetarit të FHKL, në përfundim e sipër është edhe shtëpia në fshatin Norçë. Kryesia e Fondit Humanitar të Kosovës

Read Full Article
Preshevë, përurohet libri “Përtej mllefit” i autores Pashije Hyseni

Preshevë, përurohet libri “Përtej mllefit” i autores Pashije Hyseni

🕔11:09, 17.Apr 2014

Në shkollën e mesme teknike “ Presheva” në Preshevë, u përurua libri poemë me titull “ Përtej mllefit” i autores Pashije Hyseni. Përurimin e shpalli të hapur drejtori i shkollës Telat Arifi Sipas drejtorit të këtij institucioni arsimor, Pashije Hyseni nxënëse e

Read Full Article
Shkrimtari nga Podujeva zgjedhë Bujanocin për promovim të librit “Anatomia e Brymës” (foto)

Shkrimtari nga Podujeva zgjedhë Bujanocin për promovim të librit “Anatomia e Brymës” (foto) Përditësuar

🕔23:28, 16.Apr 2014

Shkrimtari dhe poeti nga Podujeva e Kosovës, Shefqet Dibrani, të mërkurën në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës në Bujanoc ka bërë promovimin e librit “Anatomia e Brymës”. Në sallën e mbushur me qytetarë, hapjen e promovimit të librit

Read Full Article
“Gjendjen e paligjshme nëpër shkolla po e shkakton komuna”

“Gjendjen e paligjshme nëpër shkolla po e shkakton komuna”

🕔19:10, 16.Apr 2014

Këshilli Kombëtar Shqiptar (KKSH) përmes një kumtese ka reaguar ndaj sulmeve ndaj këtij institucioni, sulme këto të cilat e etiketojnë këtë organ si shkaktarë të shkarkimeve të drejtorëve dhe gjendjes së krijuar nëpër institucionet arsimore në gjuhën shqipe në Luginë.

Read Full Article
Moti i keq shtyn aktivitetin sportiv në kujtim të Rexhep Adilit

Moti i keq shtyn aktivitetin sportiv në kujtim të Rexhep Adilit Përditësuar

🕔18:48, 16.Apr 2014

Për shkak të kushteve jo të mira atmosferike në Luginë, është shtyrë aktiviteti sportiv i paralajmëruar për tu zhvilluar të enjten më 17 prill. Ky aktivitet i cili duhej ti kushtohej trajnerit të paharruar Rexhep Adilit, sipas njoftimit të klubit

Read Full Article
Belgzim Kamberi pjesë e “Vetëvendosjes”

Belgzim Kamberi pjesë e “Vetëvendosjes” Përditësuar

🕔18:38, 16.Apr 2014

Lëvizja “Vetëvendosje” e Albin Kurtit përveç se në në gjirin e saj ka të rinj dhe intelektual nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Ulqini, asaj gjitashtu po i bashkohen edhe anëtarë të rinje nga Lugina e Preshevës. Nga Presheva pjesë e kësaj

Read Full Article
BIPMB për intensifikimin e bashkëpunimit me institucionet komunale

BIPMB për intensifikimin e bashkëpunimit me institucionet komunale Përditësuar

🕔18:25, 15.Apr 2014

Në selinë e Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) të martën u organizua një takim i përbashkët me Këshillat e Bashkësisë Islame, në nivel të Luginës së Preshevës. Takimi i përbashkët, u mbajt nën patronatin e Myftiut të

Read Full Article

Sondazh

A mendoni se qyteti i Preshevës ka nevojë për një fakultet privat filologjik(Gjuhë shqipe, Serbe, Angleze, Gjermane) ?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...

Kalendari i arkivit

April 2014
MTWTFSS
« Mar  
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930