Back to homepage

Kuriozitete

‘Selfie’ më i pazakontë i bërë ndonjëherë

‘Selfie’ më i pazakontë i bërë ndonjëherë

🕔14:01, 13.Apr 2014

T’i bësh vetes një fotografi të shpejtë zakonisht është proces i thjeshtë dhe i lehtë. Por kur tentoni që një fotografi të tillë ta realizoni në Polin Verior, mund të jetë e vështirë. Aventuristja skoceze, Shona Thomson ka shkrepur ‘selfien’

Read Full Article
Dhjetë historitë më të mistershme në botë

Dhjetë historitë më të mistershme në botë

🕔13:10, 13.Apr 2014

Histori të panumërta misterioze që përshkojnë anë e mbanë botën. Fenomene të veçantë dhe ngjarje të habitshme. Këto mistere kanë shumë vite që ekzistojnë dhe ende mbeten të pazgjidhura. E fillojmë nga misteri i Stonehenge-it. Stonehenge është ndërtuar në tre

Read Full Article
Ferrari prej ari në rrugët e Londrës (video)

Ferrari prej ari në rrugët e Londrës (video)

🕔13:45, 12.Apr 2014

Riyadh al Azzawi, kampionit irakian të kick boxing i pëlqen të lëvizë në rrugët e Londrës me Ferrarin e tij Kabriolet spider. Sa herë që ai del për kafe apo për pazar tërheq jo pak kureshtjen e kalimtarëve. Në këtë

Read Full Article
“Nuk dua gjë” në kafe paguhet 50 centë!

“Nuk dua gjë” në kafe paguhet 50 centë!

🕔12:43, 12.Apr 2014

Një kafene në Podgoricë në menynë e vet e ka futur edhe “nuk dua gjë” dhe këtë ajo e paguan 50 centë. Bëhet fjalë për kafen në Podgoricë në të cilën, për shkak të afërsisë me shkollën – gjimnazin, në

Read Full Article
Gruaja e shëtit burrin si qenin

Gruaja e shëtit burrin si qenin

🕔12:40, 12.Apr 2014

Banorët e qendrës së Londrës këtë mëngjes janë befasuar kur kanë parë një grua duke “shëtitur” një burrë i cili ecte ngjashëm me qenin. Me kravatë rreth qafës me ngjyrë vjollce, burri po luante rolin e qenit derisa “pronarja” po

Read Full Article
Në vitin 3000, njerëzit do të ndahen në të bukur dhe të shëmtuar

Në vitin 3000, njerëzit do të ndahen në të bukur dhe të shëmtuar

🕔12:36, 12.Apr 2014

Sipas një hulumtimi, të bërë nga evolucionisti Oliver Curry, nga shkolla Ekonomike e Londrës, thuhet se në vitin 3000 do të bëhet një ndarje e pa zakontë. Raca njerëzore një ditë do të ndahet në dy specie: njëra atraktive, inteligjente,

Read Full Article
Me vaj kanabisi ka shëruar më tepër se 5.000 njerëz

Me vaj kanabisi ka shëruar më tepër se 5.000 njerëz

🕔17:49, 11.Apr 2014

 Kanadezi Rick Simpson është një 64 vjeçar, i cili ka kaluar shumë faza të vështira gjatë jetës së tij. Para disa viteve, kur mjekët i kanë thënë se nuk ka shërim për kancerin në lëkurën e tij, ai ka dashur

Read Full Article
“China’s Got Talent”, balerini 3-vjeçar çmend të gjithë (video)

“China’s Got Talent”, balerini 3-vjeçar çmend të gjithë (video)

🕔17:46, 11.Apr 2014

Është vetëm 3 vjeç, quhet Zhang Junhao dhe kërcen me një siguri të jashtëzakonshme, si të ishte një balerin profesionist. Është një nga talentët që janë zbuluar në Kinë, gjatë një puntate të emisionit “China’s Got Talent”, i cili ka

Read Full Article
Ja kinezi që mbulohet me bleta (video)

Ja kinezi që mbulohet me bleta (video)

🕔17:42, 11.Apr 2014

Bletari kinez, She Ping, ka mbështjellë trupin e vet gjysmëlakuriq me më shumë se 460 mijë bletë. Këtë gjë ai e ka bërë për reklamë, për të shitur më shumë mjaltë. Siç transmeton agjencia AFP, pesha e bletëve me të

Read Full Article
Han 51 banane në ditë për t’u dukur bukur !

Han 51 banane në ditë për t’u dukur bukur !

🕔17:40, 11.Apr 2014

E ashtuquajtura “ Vajza e bananeve” mban një dietë strikte të cilën e ka pare në “You Tube”.Sipas kësaj diete ushqimi i vetëm që duhet konsumuar gjatë tërë ditës është bananja. Kjo lloj diete është popullarizuar që nga deklarimi i

Read Full Article

Sondazh

A mendoni se qyteti i Preshevës ka nevojë për një fakultet privat filologjik(Gjuhë shqipe, Serbe, Angleze, Gjermane) ?

  • PO, është i nevojshëm (77%, 98 Votues)
  • Nuk i duhet (23%, 29 Votues)

Gjithësej votues: 127

Loading ... Loading ...