Arsenali pa telashe në FA Cup
Sport

Arsenali pa telashe në FA Cup

03.Mar.2020 08:05
0

Arsenali nuk ka pasur telashe për të fituar ndeshjen e rrethit të pestë të FA Cup. Të hënën mbrëma skuadra londineze fitoi 2:0 në udhëtim ndaj Portsmouthit.

Sokratis Papastathopoulos shënoi për 1:0 në fund të pjesës së parë (45+4’). Edward Nketiah vendosi rezultatin përfundimtar në minutën e 51-të.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka pushuar shumë prej futbollistëve titullarë në këtë ndeshje. Mesfushori kosovar, Granit Xhaka është aktivizuar në minutën e 87-të.

 

Arsenali ka kaluar në çerekfinale për herë të parë që nga viti 2017.

Thaçi: Me Vuçiqin folëm për domosdoshmërinë e një zgjidhjeje paqësore dhe përfundimtare
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration