A janë të sigurta bisedat tuaja në WhatsApp?
Shkencë dhe teknologji

A janë të sigurta bisedat tuaja në WhatsApp?

13.Mar.2020 08:57
0

Të rrallë janë ata që nuk e përdorin aplikacionin “WhatsApp” në ditët e sotme. Ka persona që preferojnë t’i fshijnë mesazhet në telefonat e tyre.

Por nga nxitimi mund të fshijnë edhe ndonjë bisedë që nuk duhet. Por sigurisht që egziston një zgjidhje edhe për këtë problem. 

Për të gjithë ju që dëshironi të ktheni në telefonin tuaj bisedat e vjetra që i keni fshirë, “Android Central” ju tregon një mënyrë shumë të thjeshtë. Mjafton të fshini aplikacionin dhe ta shkarkoni përsëri. Pasi e shkarkoni do ju dalë një opsion “Backup” mjafton të klikoni aty dhe mesazhet do të rikthehen nga e para.

Në këtë mënyrë fshirja e mesazheve nuk është aspak e sigurtë.

Trajneri i Arsenalit del pozitiv për koronavirus
Si të përdorni sodën e bukës për pastrimin e bajameve dhe fytit të infektuar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration