A do të pensionohet Casillas, tregon Presidenti i Portos
Sport

A do të pensionohet Casillas, tregon Presidenti i Portos

16.May.2019 09:05
0

Duket se për portierin spanjoll, Iker Casillas tashmë ka ardhur fundi i karrierës.

Ai do të detyrohet të largohet nga futbolli, pas sulmit në zemër që ka pësuar. 

Pak ditë më parë, legjenda spanjolle shokoi të gjithë me sulmin në zemër të pësuar në stërvitje te Porto, por për fatin e mirë të tij, e kaloi më së miri.

Megjithatë, ky sulm do të detyrojë Casillasin që të largohet nga futbolli.

Kështu ka lënë të kuptohet presidenti i Portos, Jorge Nuno Pinto da Costa, që ka nisur ofensivën për të gjetur një portier të ri.

“Ne kemi një problem shtesë me Casillas, i cili kishte rinovuar dhe tashmë nuk do mundet të luajë . Tani ne mendojmë për portierin e ri,” ka thënë Da Costa për revistën portugeze “O Jogo”.

Murati: Problemi shqiptaro-serb zgjidhet vetëm me korrigjim kufijsh
Puna brenda aeroportit të Cyrihut, ku udhëtojnë mbi 30 milionë udhëtarë brenda vitit (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration